Пропонуємо якісну освіту та високий попит на ринку праці регіону			Правильно обрана професія - запорука вашого майбутнього				ПТУ-2 - впевнений крок до професійного ростуДо Дня Європи в Україні

Традиційний тиждень до Дня Європи в Україні в ПТУ № 2 розпочався 14 травня 2018 року відео-екскурсом в історію створення та становлення співпраці в єдиному економічному та політичному просторах - Європейському Союзі. Розвиток ЄС та взаємовідносини ЄС - Україна учні обговорили після перегляду фрагменту документального фільму «20 століття: Європа відкриває себе знову». Переглянути фільм можна за посиланням..

Викладач «Євровибору» Берковська О.В. 15 травня провела для учнів першого курсу інформаційну годину «Безвізовий режим. Україна і ЄС: міфи і реальність». Обговорювались питання щодо шляху України до безвізу, підписання угоди, реальні вимоги країн ЄС для вільного перетину кордону українцями, роз’яснення шодо оформлення офіційної робочої візи. Учні обговорювали відеоматеріали, задавали питання про відмінності туристичної візи від робочої. (Фрагменти інформаційної години можна переглянути за посиланням.

До початку тижня редколегії учнівських груп отримали тему Конкурсу арт-робіт «Україна – Європейська держава». Роботи учнів виконані в різних стилях прикрашали хол училища протягом всього тижня, тому кожен учень, педагог та гість мали можливість переглянути та ознайомитися з думкою підлітків про «європейську державність», «країну Європи», «Україну, як члена ЄС», «Україну, як партнера ЄС». Компетентне журі оцінювало арт-роботи за критеріями: змістовність, стиль та якість оформлення.

З метою поглиблення знань про взаємовідносини Україна – ЄС та виховання відповідальності за майбутнє нашої держави, учасниками «Євроклубу» 16 травня було проведено учнівську акцію «Пізнай себе». Відгукнулися на акцію 86 учасників (в тому числі колектив ПТУ № 2). Волонтери охоче консультували та роздавали пам’ятки в просвітницькій акції «Що треба знати, коли подорожуєте по країнах ЄС».

Без уваги не залишилося і традиційна участь українських співаків в Конкурсі Євробачення. Українська історія Євробачення розпочалася у 2003 році до сьогодні, тому 17 травня ми згадали представників України на цьому конкурсі, особливу увагу приділили українцям-переможцям (Руслана в 2004р. і Джамала в 2016р. з композиціями «Wild Dances» (Дикі танці) і «1944» відповідно) згадавши переможні виступи у перегляді відеозаписів фрагментів конкурсів Євробачення роки.

Кульмінаційною подією був флешмоб «Я - європеєць», який пройшов 18 травня в актовій залі училища. Учні декламували вірши про відносин Україна – ЄС (відеозапис флешмобу можна переглянути за посиланням.

Підводячи підсумки тижня До Дня Європи, хотілося би сказати, що учні ПТУ № 2 з задоволенням приймали участь в Конкурсах, акціях та годинах спілкування. Тема відносин України - ЄС підліткам не байдужа. Педагоги відзначили необхідність таких заходів, як просвітницько необхідних та розважально-повчальних.

Велика подяка найактивнішим учням – учасникам: група № 3, учасники «Євроклубу» та Волошина Сніжана, Бєляєва Валентина, Болтенко Наталія, Вангелова Любіца, Казанкіна Катерина, Малиновська Олександра, Дзюба Микола, Христенко Микола, Броварник Дар я, Єрмолаєв Данил. Всі активісти були відзначені подяками, переможці нагороджені грамотами та заохочувальними призами.


Міністерство освіти і науки України

Дніпропетровська обласна рада

Головне управління освіти і науки

Портал ПТО

ОНМЦ ПТО

Національна академія педагогічних наук України

Інститут професійно-технічної освіти НАПН України

ВАТ Інтерпайп НТЗ

Евраз (завод ім. Петровського)