Пропонуємо якісну освіту та високий попит на ринку праці регіону			Правильно обрана професія - запорука вашого майбутнього				ПТУ-2 - впевнений крок до професійного росту

Шановні гості!

Відеозвіти постійно оновлюються та розміщені за посиланням: Канал ПТУ№2

  03.12.18р. по 12.12.2018р. пройшла декада професій «Верстатник широкого профілю».
 

 

Ставлення до обраної професії, удосконалення фахових умінь і навичок в училищі з 03.12.18р. по 12.12.2018р. пройшла декада професій «Верстатник широкого профілю».
В рамках декади відбулися Конкурси професійної майстерності кращих з професії «Верстатник широкого профілю» серед учнів першого, другого та третього курсів.
Кращими на своєму курсі стали:
Постольник Дмитро – група № 8, І курс
Куліді Карім – група № 10, ІІ курс 
Мамай Євгеій – група № 2 ІІІ курс
Вони були нагороджені почесними грамотами та подарунками. Інші учасники – заохочені солодощами.
На виховній годині «Винаходи та винахідники для розвитку токарної справи» учні дізнались про науковців, які внесли свій вклад в розвиток та удосконалення металорізальних верстатів, перспективи і можливості професії.
Також учні змогли проявити свої знання і винахідливість в конкурсі «Сузір’я професійних талантів». Ще учні демонстрували свої професійні здобутки у виставці творчих робіт «Краса металу»

 

 

Всеукраїнський конкурс WORLDSKILLS UKRAINE 

 З 27 по 29 листопада 2018 року проходив Всеукраїнський конкурс WORLDSKILLS UKRAINE з мехатроніки під патронатом компанії Інтерпайп. Команда Професійно-технічного училища № 2 прийняла участь у складі Медведюка Едуарда, Валеєва Єгора, Тутова Максима. Робота виконувалася на стнендах по гідравлиці, пневматиці та електро-пневматиці. Учні гідно виступили в конкурсі і зайняли ІІІ місце.

          

Патріотичне виховання.

  

   Патріотичне виховання - один із найважливіших напрямів формування свідомого громвдянина. Саме з цією метою учні ПТУ № 2 відвідали музей АТО м. Дніпро. За словами учнів, саме перегляд фільму та експозиції змиінив їх ставлення до сучасного України. 
А тим часом, в актовій залі училища проходив захід, присвячений Революції Гідності. Говорити було важко, слухали, затамувавши подих. Але говорити треба. Пам'ятати треба, бо на захист ставати сучасному молодому поколінню.

 

Біолого-екологічний квест.

    

     24 листопада учні ПТУ № 2 прийняли участь у біолого-екологічному квесті. Наша команда "Наосфера" зайняла ІІ місце.

Заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні - геноциду Українського народу

 На виконання Закону України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», Указу Президента України «Про заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні - геноциду Українського народу», з метою вшанування пам’яті жертв геноциду, вчиненого комуністичним тоталітарним режимом, в ПТУ № 2 м. Дніпро пройшла низка заходів, присвячених цим трагічним подіям.
Проведено урок-реквієм «Голгофа голодної смерті», який завершився флеш-мобом «Запали свічку пам’яті». Шматочком чорного хліба присутні пом’янули душі безвинно загиблих українців, що померли від голодної смерті.
Стіннівки, фільм «Великий голод», книжкова виставка, світлини з сімейного альбому – все це є відображенням людського горя, яке довелося пережити мільйонам українських сімей у 1932-1933 р.р.
Представники училища відвідали пам’ятник жертвам Голодомору, поклали квіти, колоски пшениці та запалили поминальну свічу, яка символізує нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів

      

   

Змагання з гирьового спорту   

   30 жовтня 2018 р. на базі ДПЗЛ м.  Дніпро відбулися змагання з гирьового спорту в залік 63-ї міської Спартакіади серед учнів ПТНЗ м.Дніпро. Учні нашого училища вибороли перемогу у гирях 16 кг та 24 кг - це Хмельницький Владислав, Жук Олександр, Кенгерлинський Максим, Щербина Стас, Чернов Іван та Сидоренко Віталій, останній учень є чемпіоном міста, області, України та призером Європи з цього виду спорту.

 

  

Учні відвідали музей Інтерпайп НТЗ

   25 жовтня майбутні металурги відвідали музей історії Інтерпайп НТЗ. Учні ознайомилися з багатющим фондом -57400 експонатів. Музей відображаючи величезну історію кількох поколінь заводчан, є живою і своєрідним літописом становлення і розвитку заводу. Також учнів зацікавились діючий макет пільгерстана 5 ^ 12 одного з найбільших в Європі трубопрокатного цеху №4, удостоєного першої нагороди на міжнародній виставці в Угорщині.                                                                       Учні переконалися, що прийняли правильне рішення, обравши саме цю професію

                     

          

День Захисника України – свято мужності та                                          прагнення до волі.

       

   День Захисника України – свято мужності та прагнення до волі. Святом пісні духу святкували цей день учні ПТУ№2. Традиційний конкурс патріотичної пісні зібрав у залі учнів першого та другого курсу. Кожна група перетворилася на хор. Пісні обирали за тематикою свята, а виконували від щирого серця, дякуючи всім захисникам України! 

                                          

           

                    _______________________________________________

                 Змагання з допризивної підготовки. 

   09.10.18 року відбулися змагання з допризивної підготовки. Команда училища посіла 3 місце серед восьми команд-учасників. 
Жук Олександр став абсолютним чемпіоном міста з 4 видів програми.
На обласних змаганнях з допризовної підготовки Жук Олександр та Мороз Владислав стали переможцями зайнявши 1 місце з восьми команд.

  

              _______________________________________________

                                        Змагання з міні футболу.

           

   02-04.10.18 року пройшли змагання з міні футболу на базі ДЦПТО в залік 63 міської Спартакіади. Боротьба була дуже напруженою, з 10 команд учні нашого училища зайняли 5 місце. Вітаємо наших хлопців!

 

             _______________________________________________

              День фізкультурника-11 серпня.

           

   До Дня фізкультурника в нашому училищі було проведено ряд спортивних заходів - це шахи, настільний теніс, біг на 60м, рідтягування на перекладені, рухомі естафети, стрибки на скакалці, претягування канатів. Учні із задоволенням змагалися у всіх видах програм, в деяких змаганнях приймали участь викадачі та майстри училища. Переможці та призери змагань були нагороджені грамотами та дипломами.

       

                  ____________________________________________

                         Якщо хочеш бути здоровим- будь ним!
   Саме під таким гаслом розпочався Тиждень фізичної культури і спорту в ПТУ № 2. Єдина зарядка захопила учнів та працівників. Можливістю подбати про своє здоров'я скористались усі! 
Під керівництвом викладачів фізичної культури Кушніренко Тетяни Василівни та Маянок Тамари Гаврилівни заряд бадьорості отримано! 
Попереду турнір із шахів, змагання з тенісу, єдиний урок та естафета! 
Так тримати!

 

                                                                          ___________________________________

           З Днем народження тебе, Дніпро!
   Інтелектуальним квестом, в якому вистачило місця знанням про рідне місто,його історію, географічне минуле й сучасне, літературну спадщину та культурне життя,відсвяткували учні ПТУ № 2 День народження міста! Оригінальні постери на асфальті прикрасили свято. "Кохаємо тебе, Дніпро!" лунало з уст учнів та викладачів!
Переможці квесту( а цього року це учні 1 курсу, гр.№ 9) та призери вітали один одного!

 

      

            З початком нового навчального року!
    3 вересня розпочалося єдиним першим уроком для учнів Професійно-технічного училища № 2 м. Дніпро «Герої для нас, як приклад».
З привітанням до учнів звернувся директор училища В.Г.Зінченко
На заході вистачило місця темі героїзму у власному житті, у суспільстві та на захисті рідної країни. Слова подяки до людей, до воїнів, до загиблих та молитва за мир – всьому було місце на сьогоднішній святковій зустрічі. Отець Петро звернувся до учнів та батьків з молитвою та благословенням. Яскраві голоси прикрасили свято віршами та піснями. Учні з гарним настроєм приступили до занять
.

      

      

Підсумкова сходинка

Останній крок в нове робітниче життя зробили випускники ПТУ №2 м. Дніпро. Дипломування – підсумкова сходинка. Це одномиттєво фініш і старт. Фінішували бадьоро, хвилююче й рішуче.

Першими фінішували учні групи №12 «Електрогазозварник» та учні групи №9 «Оператори комп’ютерного набору. Контролери у виробництві чорних металів». Гордість викладачів за успіхи учнів під час захисту передати важко, проте за майбутнє учнів можна бути спокійним. Найкращі результати під час дипломування показала група №8 «Верстатник широкого профілю. Оператор верстатів з ПК».

Яким буде майбутнє – покаже час, а сьогодення показало, що викладачі та учні пропрацювали гідно.

____________________________________

Випускний 2018!

Випускний 2018 року став справжнім святом талановитих учнів та гордих за майбутніх робітників вчителів. Добрим було привітання директора училища Зінченко Василя Григоровича. Щирими та відвертими були гості, які при вітали та нагородили випускників. В актовій залі було урочисто й радісно від нагород, теплих слів, оплесків та побажань. А ще було трохи сумно від необхідності прощання. У трудове життя йдуть діти. А, може, вже не діти, а дорослі, самостійні робітники. Таке диво працівники нашого училища спостерігають кожен рік. Приходять до нас здобувати професію діти, а йдуть від нас дорослі майбутні майстри свого діла.

З найкращими побажаннями в залі лунали слова нової пісні на старий добрий мотив:

Гей, гей, шляхи відкриті!

Гей, гей, ви вже не діти,

Хай береже знання та вміння

І дай вам Бог на все терпіння!

____________________________________

Свято вишиванки

В третій четвер травня в Україні відмічається День вишиванки.

Вишиванка для українців – могутній символ благополуччя в сім’ї, а свято вишиванки – національна єдність. З нагоди Всесвітнього дня вишиванки учні нашого училища прийняли участь у міському флешмобі.

В активному залі була проведена лінійка, де заступник директора з НВР Бабіченко Н.В. розповіла про історію свята та про геометричні фігури – їх символіку та значення.

____________________________________

Звіт про проведення предметного тижня математики

З 2 по 7 травня в нашому училищі був проведений тиждень математики на тему: «Математика – один із видів мистецтва».

детальніше

____________________________________

«Захищене і здорове покоління»

Щороку 28 квітня, з метою попередження нещасних випадків і професійних захворювань на робочому місці, Міжнародна організація праці відзначає Всесвітній день охорони праці. У 2018 році він проводиться під девізом – «Захищене і здорове покоління».

З метою профілактики травматизму, виховання поважного ставлення до безпеки людини, а також підняття рівня інформаційно-просвітницької роботи з питань забезпечення безпеки життєдіяльності учнів в Професійно-технічному училищі № 2 м. Дніпро був організований та проведений Тиждень охорони праці. В рамках тижня пройшли наступні заходи:

- Конкурс газет і малюнків серед учнів «Безпека праці – вимога часу».

- Пізнавальні перерви «Надзвичайні ситуації».

- Відкритий урок «28 квітня – Всесвітній день охорони праці».

- Виставка нормативно-фахової літератури з охорони праці та безпеки життєдіяльності (бібліотечно-інформаційний центр).

- Виховна година з мешканцями гуртожитку «Як не розгубитись в надзвичайних ситуаціях».

- Предметна Олімпіада з охорони праці.

- Екскурсія до музею ДСНС.

- Пізнавальна гра-квест для учнів І-ІІ курсів «Збережи своє життя».

В заходах Тижня охорони праці взяли участь учні І – ІІ курсів та педагогічний колектив училища. Тиждень організувала та провела викладач охорони праці Столярова В.А.

____________________________________

Пам’ятаємо …

Так склалося, що доля подарувала нам знайомство та декілька років спілкування з незабутньою людиною, вете- раном Великої Вітчизняної війни Черечечею Павлом Івановичем.

18-річним юнаком в 1943 році пішов він на війну, форсував Дніпро, визволяв від фашистської навали рідну Ломівку, Дніпропетровськ, Україну. Закінчив війну в Берліні. Нагороджений меда- лями та орденами.

Павло Іванович був бажаним гостем в училищі, ділився спогадами про війну. Приїздили ми до нього, надавали посильну допомогу і це була маленька краплина нашої вдячності ветерану.

Був великим життєлюбом та оптимістом. На запитання: «Як справи, Павле Івановичу?» відповідав: «Вперед, тільки вперед, ні кроку назад!».

Запрошував у гості на день народження. 12 липня мало виповнитись 93. Не судилося ... Не дожив декілька тижнів до Дня Перемоги, який вважав самим головним святом на Землі, не відсвяткував день народження.

17 квітня 2018 року зупинилося серце ветерана.

Не передати словами біль втрати. Співчуваємо рідним та близьким Павла Івановича. Вічний йому спокій. Сумуємо, пам’ятаємо ...

______________________________________

День цивільного захисту

20 квітня в училищі відбувся День цивільного захисту. В актовому залі була проведена виховна година на тему: «Евакуація у разі загрози або виникнення пожежі». Інженер з охорони праці розповіла учням про наслідки та причини пожежі, про засоби пожежогасіння та про правила використання вогнегасників. Були продемонстровані відеоматеріали щодо поведінки та евакуації під час пожеж.

______________________________________

______________________________________

В кінці дня була проведена евакуація та практичне відпрацювання пожежі, яку загасили учні групи №1 Колодка Альбіна та Медведюк Едуард. Була проведена естафета, змагання з перетягування канату та тренування з одягання загальновійськового захисного комплекту.

Висловлюємо подяку викладачам: Кушніренко Тетяні Василівні, Маянок Тамарі Гаврилівні, Бараннику Сергію Миколайовичу, Іванчик Альоні Сергіївні та Шевченку Валентину Павловичу.

______________________________________

Місячник екології

Колектив учнів та викладачів ПТУ №2 м. Дніпро охоче приєднався до щорічної Всеукраїнської акції за чисте довкілля.

На засіданні круглого стола на тему «Землю ми не отримали в спадок, а взяли її в борг у своїх нащадків для життя», яке пройшло 16 квітня до Дня екологічних знань, учні виконували завдання, відповідали на питання, підготували презентації: «Антропогенні джерела забруднення довкілля», «Забруднення атмосфери», «Забруднення водойм», «Забруднення ґрунтів», «Альтернативні джерела енергії». Викладач екології Сінкевич В.В. провела захід в доступній ігровій формі.

______________________________________

______________________________________

Виховна година до Всеукраїнського Дня довкілля на тему «Бережи природу для людського роду», проведена класними керівниками Токар С.М. та Сінкевич В.В. в актовій залі 18 квітня. Учениці Волошина Сніжана та Ялоза Катерина державною мовою декламували вірші про природу та наше довкілля. Під час розважальної вікторини, учні відгадували загадки про тварин, птахів, явища природи, правильні відповіді заохочувалися солодощами. Проблемне питання «Захист та дбайливе ставлення до навколишнього середовища» не залишило байдужих.

Низка заходів, проведених протягом квітня 2018 року, формує екологічну грамотність, дбайливе ставлення до навколишнього середовища та його охорону, поглиблює знання з екології.

______________________________________

Всеукраїнський конкурсу фахової майстерності

Учень групи № 7 Кутовий Микола представив наше училище на ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професії «Електрозварник ручного зварювання», яке проводилося на базі КВПУ 17 квітня 2018 року.

Змагання проходили під пильним наглядом компетентного журі, яке складалося з представників замовників кадрів від ПАТ «Дніпровський» металургійний комбінат», ПАТ «Дніпроазот», ПАТ «ЄВРАЗ Дніпровський КХЗ», ПАТ «Дніпровський агрегатний завод». В першому турі 27 учасників проходили комп’ютерне тестування, за результатами Кутовий Микола зайняв 3 місце набравши 28,5 балів з 30 балів. На виконання практичного завдання було відведено 120 хвилин. Зварювання конструкційної сталі в різних просторових положеннях Микола Кутовий виконав в нормах часу та набрав 37 балів. У загальному заліку Кутовий Микола зайняв 7 місце.

Вітаємо Кутового Миколу з досягненнями високої професійної майстерності та педагогів Назаренко Тетяну Іванівну, Сиротченка Олександра Васильовича, Остапенко Людмилу Миколаївну з якісними результатами педагогічної майстерності.

______________________________________

День авіації та космонавтики

12.04.2018 року викладачі ПТУ № 2 Сінкевич В.В. і Берковська О.В. провели виховну годину, присвячену святкуванню до Дня авіації та космонавтики. Учні почули історію виникнення та розвитку польотів на Землі і в космосі. Особливу увагу приділили видатним діячам та космонавтам українського походження, які підкорювали небесні висоти, а саме: Олександр Засядько, Микола Кибальчич, Костянтин Ціолковський, Юрій Кондратюк, Леонід Каденюк та інші. Ще багато українських талановитих вчених та конструкторів плідно працювали в цій галузі до поки Україна впевнено посіла своє місце серед провідних космічних держав світу. На сьогодні Україна контролює 10% ринку космічних послуг.

Крім того, учні прийняли активну участь в дослідженні космосу і виготовили газети «Цікаво про космос».

Продовженням свята стало проведення конкурсів, вікторин та загадок, де учні виявили себе як кмітливі та обізнані в космічній галузі і отримали солодкі призи.

Завершенням виховної години стала демонстрація пізнавального відеофільму: 10 найнеймовірніших космічних об'єктів

______________________________________

«Геліантус 2017»

16.03.2018 року відбулося нагородження учасників міжнародної природознавчої гри «Геліантус 2017». Учні були нагороджені дипломами, грамотами, сертифікатами учасників та пам’ятними призами.

______________________________________

«Герої не вмирають»

З метою вшанування Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, в ПТУ №2 м. Дніпро проведено урок-реквієм «Герої не вмирають».

Про героїчний подвиг Небесної Сотні лунали розповіді та вірші у виконанні майстра виробничого навчання Смілянець О.А. та учнів.

Хвилиною мовчання присутні вшанували Героїв Небесної Сотні, що загинули за свободу та оновлення країни, за право бути народом-джерелом і мірилом влади у власній державі.

Під щемливі звуки гімну Небесної Сотні «Пливе кача» на знак шани і пам’яті тих героїв, що поклали своє життя за долю, за волю, за незалежність і свободу України були запалені свічки пам’яті. <

______________________________________

«Афганістан болить в моїй душі»

15 лютого 2018 року в ПТУ №2 м. Дніпро вшанували учасників бойових дій на території інших держав та відзначили 29-річницю виведення обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану.

Викладач Назаренко Т.І., бібліотекар Камлук А.В. разом з активом бібліотеки провели урок мужності «Афганістан болить в моїй душі», під час якого згадали про випускника училища 1979 року Сулінського В.Ю., якому довелося в числі перших проходити службу в Афганістані, і якому випало щастя повернутися живим, колишнього співробітника Оноцко В.В., доля якого склалася трагічно і він рано пішов з життя.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять про тих, хто ціною власного життя виконував інтернаціональний обов’язок.

Учні групи №4 разом з майстром виробничого навчання Беспалою А.С. поклали квіти до монументу воїнам-афганцям.

______________________________________

Кохання в серці кожного з нас

14.02.2018 року в училищі традиційно відбулося святкування Дня закоханих. Учням було запропоновано провести це свято в форматі квесту «Збери розбите серце», мета якого в ігровій формі зацікавити учнів предметами загальноосвітнього циклу.

______________________________________

______________________________________

Квест передбачав послідовне вирішення завдань, які підготували викладачі-предметники (математики, фізики, художньої культури, української мови, фізкультури). За вірні відповіді учні отримували частину розбитого серця. Всі команди успішно пройшли квест, зібрали серця та отримали призи.

______________________________________

______________________________________

Свято продовжувалося у актовій залі грою «Кохання - зітхання» між збірними командами хлопців та дівчат. В програмі гри учні виконували різноманітні завдання: складали вірші про кохання, хлопці плели дівчатам коси, дівчата в’язали хлопцям краватки, готували, танцювали парами на газеті, команди складали слова із запропонованих букв, змагалися у точності попадання «стріл Амура» на дартсі.

______________________________________

______________________________________

Окрасою свята стало дефіле дівчат у власноруч виготовлених костюмах.

______________________________________

______________________________________

Всі учасники свята отримали справжнє задоволення і багато позитивних емоцій.

Більше фото

____________________________________

Тренінг по відпрацюванню дій у надзвичайних ситуаціях

08.02.2018 року представниками КП «Патріот» для працівників училища проведено тренінг по відпрацюванню дій населення у надзвичайних ситуаціях.

Воїни АТО продемонстрували прийоми надання першої долікарської допомоги у разі бойових дій, показали відеоролики та фотоколажі з місць бойових дій на сході України.

______________________________________

Вітаємо!

Вітаємо Ігнатьєва В’ячеслава, учня 2 курсу за професією «Електрогазозварник. Слюсар з ремонту автомобілів» з виходом в ІІІ етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка та здобуттям рейтингового 8 місця серед 200 учасників, до складу яких входили студенти профільних ВНЗ, шкіл та технікумів. Дякуємо викладачеві української мови та літератури Чехловій Тетяні Сергіївні за професіональну та постійну роботу з обдарованими учнями.

____________________________________

Літературний вечір

30 січня 2018 року учень ПТУ №2 м. Дніпро гр. №10 за професією «Верстатник широкого профілю. Оператор верстатів з ПК» Панчук Дмитро виступив на літературному вечорі «Герої живуть у віках», присвяченому Дню Соборності України, Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту та вшанування пам’яті Героїв Крут.

Особливим було те, що читав Дмитро авторську поезію викладача української мови та літератури ПТУ №2 м. Дніпро Чехлової Т.С. Викладач та учень, автор та виконавець – гарний приклад сумлінної роботи. Психологічну підтримку учня до першого виступу на великій сцені забезпечила психолог ПТУ №2 м. Дніпро Кіреєва О.С.

Оплески після виступу були підтвердженням, тому що результат роботи чудовий!

______________________________________

Єдиний урок та виховна година

22.01.2018 року в актовій залі училища викладач історії та правознавства Чернецька Н.О., учні груп №1 та №3 провели єдиний урок, присвячений дню Соборності України «Час історичного вибору». Урок було доповнено відеороликами та презентацією.

26.01.2018 року в бібліотечно-інформаційному центрі училища була розгорнута книжкова виставка «Голокост – біль сьогодення».

29.01.2018 року в актовій залі училища була проведена виховна година «Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ». Присутні хвилиною мовчання вшанували подвиг юнаків, які віддали своє життя за вільну Україну.

______________________________________

Участь в обласних конкурсах

Учні Колодка Альбіна, Болтенко Наталія та Шпітун Микита прийняли участь в обласному конкурсі комп’ютерної графіки та анімації серед учнів ПТНЗ області. В номінації «Комп’ютерна анімація» з анімаційним роликом «Веселий паравозик» Болтенко Наталія зайняла 2 місце та з анімаційним роликом «Новорічна казка» Колодка Альбіна посіла 3 місце. Дякуємо куратору конкурсу майстру в/н Смілянець О.А. за якісну та професійну роботу з талановитими та творчими учнями та майстру в/н Місюрі В.В. за технічну підтримку. Вітаємо наших зірочок з перемогами та бажаємо нових успіхів!

______________________________________

Конкурс ім. Т.Г. Шевченка

Участь у ІІІ етапі VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т.Г. Шевченка можна назвати ще одним кроком до підвищення рівня як учня, так і викладача.

Саме це зробили 20 січня 2018 року викладач української мови та літератури ПТУ№2 Чехлова Т.С. та учень 2 курсу групи № 4 за професією «Електрогазозварник. Слюсар з ремонту автомобіля» Ігнатьєв В’ячеслав. Вже позаду хвилювання та відчуття відповідальності, багаточасова індивідуальна робота з підготовки до конкурсу та чотири години написання роботи. Тепер тільки очікування результатів. Проте, як наголошено було на урочистому відкритті: «Кожен, хто є сьогодні тут – вже переможець». Це так, бо, яку б сходинку в самоосвіті не займала людина, кожен крок – ще одна перемога! А нам залишається просто чекати результату конкурсу.

______________________________________

Педагогічна нарада

11 січня 2018 року проведена педагогічна нарада в формі проблемного столу «Впровадження сучасних навчальних та виробничих технологій у навчально-виховний процес». Передовими навчальними технологіями, створенням елек- тронних засобів навчання та контролю знань поділилися досвідом викладачі-новатори.

З підсумковими аналізами навча- льно-виробничої діяльності та виховної роботи за І семестр виступили заступники директора - Божко І.О., Бабіченко Н.В., методист - Мазур І.Б., старший майстер - Сиротченко О.В., голови методичних комісій - Столярова В.А., Назаренко Т.І., Токар С.М., Чернецька Н.О. Аналіз діяльності навчального закладу першого півріччя зробив директор училища - Зінченко В.Г., відзначивши досягнення педагогічного колективу та учнів у навчально-методичній роботі обласного рівня, якість підготовки робітничих кадрів для соціальних партнерів, покращення матеріально-технічної бази училища та перспективним планом розвитку на 2018 рік.

______________________________________

З новими надходженнями педагогічної та методичної літератури ознайомила бібліотекар училища - Камлук А.В.

З аналізом стану роботи у напрямку охорони здоров’я та БЖД учнів за 2017 рік виступила інженер з охорони праці - Ткаченко Л.А. Колектив був ознайомлений зі змінами до вимог з організації охорони праці в ПТНЗ та планами його реалізації в умовах училища на 2017 рік.

____________________________________

З Новим 2018 роком та Різдвом Христовим!

Шановні колеги, батьки, учні!

Професійно-технічне училище №2 м. Дніпро щиро вітає Вас з Новим 2018 роком та Різдвом Христовим!

Прийміть сердечні вітання з Новим роком і Різдвом Христовим! Нехай ці чудові зимові свята будуть радісними та щедрими, додадуть життєвих сил, окрилять душу. Хай з Вами завжди будуть вірні друзі, удача й успіх, а в домі - світло та радісно від любові і добрих новин. Здоров’я, добробуту, сімейного затишку Вам і Вашим рідним.

____________________________________

Новорічне свято

27.12.2017 року, в яскраво прикрашеній актовій залі, урочисто та весело проведено Новорічне свято. Директор училища підготував святковий наказ. Під оплески присутніх були вручені грамоти та солодкі подарунки найкращим учням, подяки батькам. Керівник гуртка художньої самодіяльності – Жукова Ю.Є. разом з учнями підготували святковий концерт. Всі присутні отримали позитивні новорічні емоції.

____________________________________

Тиждень фізики та екології

18.12.2017 року розпочався тиждень фізики та екології.

На інформаційній годині було оголошено умови проведення конкурсу стіннівок «Фізика в моїй професії» та конкурсу рефератів «Екологічний стан України».

В актовій залі відбулася вікторина з фізики та творчою групою учнів була проведена інсценівка на тему: «Для чого нам вивчати фізику».

В рамках тижня заплановано проведення відкритого уроку з фізики на тему: «Сила тертя» та захист екологічного проекту на ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з екології.

____________________________________

«Правовий олімп»

Згідно Листа Департаменту освіти і науки «Про проведення інтелектуальної гри «Правовий олімп», команда ПТУ №2 «Адвокати» прийняла активну участь у грі та показала добрі знання з правознавства, за що і отримала грамоту від Дніпропетровського ВП ГУНП.

____________________________________

«Чорнобиль – біль мого народу»

Згідно з Указом Президента «Про День вшанування учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕЄ» від 10 листопада 2006 року в нашій державі щорічно, 14 грудня, відзначається цей день.

Саме 14 грудня в актовій залі нашого училища була проведена інформаційно-виховна година викладачем екології Людмилою Леонідівною Руденко. Учні І курсу читали вірші та вшанували пам'ять героїв-ліквідаторів хвилиною мовчання. Викладач детально розповіла про події того часу та продемонструвала відеоролики «Чорнобиль – біль мого народу».

____________________________________

Сковородинські читання

13.12.2017 року об 11 годині учні другого курсу, викладач української мови та літератури Чехлова Т.С., викладач зарубіжної літератури Наговіцина В.А., методист Мазур І.Б. приєднались до святкування 295-річниці з дня народження Г.С. Сковороди, взявши участь у Інтернет-читаннях «Григорій Савович Сковорода – український філософ-просвітитель, учений, поет, педагог, видатний мислитель історичного минулого держави».

Цікава інформація, доповіді педагогів інших закладів, розуміння багатогранності людини-митця Г. Сковороди поглибили знання учнів про нього.

Оформлення живої газети «Шляхами мудрості Г. Сковороди», загальна пізнавально-інформаційна година – були вдалими сходинками. Проте Інтернет-читання окреслили постать Г. Сковороди новими яскравими фарбами.

____________________________________

«Засвіти свічку пам’яті»

В ПТУ №2 м. Дніпро вшанували пам'ять про жертви Голодоморів та політичних репресій в Україні. Протягом 20-24 листопада 2017 року класні керівники провели уроки пам’яті «Голодомори – геноцид Українського народу», було організовано перегляд документального фільму «Великий Голод», оформлена арт-галерея «Україна визнає! Світ пам’ятає!», де розміщені тематичні роботи учнів, істориків, сучасних митців, присвячені цим трагічним подіям.

На знак вшанування пам’яті невинних жертв Голодоморів оформлена виставка-реквієм, матеріалами якої були фотокартки з сімейного архіву, пшеничні колоски, запалена лампада та хліб, ціна якого в ті роки – життя.

З метою засвідчення трагізму комуністичного тоталітарного режиму та вшанування його жертв учні та педагоги провели флешмоб «Засвіти свічку пам’яті» та пом’янули душі померлих від голоду шматочком чорного хліба.

В знак скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів співвітчизників представники училища поклали квіти, хліб, пшеничні колоски до пам’ятника жертвам Голодомору, засвітили свічку пам’яті та схилили голови в скорботі.

____________________________________

Тиждень економіки та географії

Урочисте відкриття тижня розпочалося з патріотично–виховного заходу «Пишаємося Україною». Учні дізналися про винаходи та досягнення, які прославляють Україну багато століть у світі.

Викладач географії Берковська О.В. провела віртуальну краєзнавчу подорож на легендарний острів Хортиця для учнів 1-2 курсу. Цікаві відеофрагменти (ролики) про історичні події, в яких згадується острів та його мешканці – козаки, викликали у слухачів зацікавленість та національну гордість.

Протягом тижня оновлювалось виставка предметних стіннівок, по результатам оцінювання компетентного журі переможцем стала група № 10 з газетою «Економічні принади України». В конкурсі рефератів «Економічні і географічні переваги України» прийняли участь 12 учнів першого курсу. Перше місце зайняв реферат на тему «Економічне і політико-географічне положення України» учня гр. № 10 Тутова Максима.

Урок «Конкуренція в ринковій економіці» проведений викладачем економіки Берковською О.В. в групі № 10 (1 курс) відзначився цікавими міні-доповідями Обидова С. «Сучасні олігополії в Україні», Тутова М. «Державні монопольні утворення в Україні» та Городницького Д. «Приватні монопольні утворення сучасної Україні», учні жваво обговорювали відеоматеріали «Боротьба монополій у світі». Новий матеріал викладач супроводжувала показом слайдів, таблиць, схем та роздатковим матеріалом.

Зацікавленість аудиторії відзначилась високим рівнем успішності на проміжних підсумках уроку. Нестандарний урок з економіки «Залежність діапазону маркетингового простору цінової політики та прибутковості підприємств від елементів структури собівартості продукції» провів викладач галузевої економіки Масло А.О.

В рамках тижня були проведені перші тури Всеукраїнських олімпіад з «географії» та «економіки», в яких прийняло участь 44 учня, роботи переможців (Хмельницького В., Петросян М. – з економіки та Панчук Д., Краснянська В – з географі) були надіслані для участі в другому (заочному) етапі.

Представниками гуртка «Економ-географи» (керівник Масло А.О) для педагогічного колективу училища була підготовлена змістовна доповідь «Зміни на МАПІ м. Дніпро».

Розважально-пізнавальна гра «Брейн-ринг: Найрозумніший» серед учнівських команд І курсу провела викладач Берковська О.В. 8 конкурсів гри відрізнялися за рівнем складності. Команди демонстрували вміння працювати в групах, артистизм, кмітливість та обізнаність. Відповіді на економічні задачі, ребуси та бліцопитування в ігровій формі оцінювалося журі. Підведення підсумків гри було заповнено рекламними паузами з економічними новинами. Команди відзначені грамотами. Переможцями гри стала команда «Євро» (група № 6), яка набрали 46 з 50 балів. Всі учасники канцелярські приладдя та солодкі винагороди.

24.11.17р. за ініціативою Берковської О.В. проведено АРТ-конкурс малюнків на асфальті: «Як я бачу МОЮ Україну». Учні захопливо і натхненно малювали кольоровими крейдами на асфальті свій настрій та почуття до України. В конкурсі АРТ-малюнків найактивнішими були учениці груп № 3 і № 9.

Тиждень закрито урочистим нагородженням переможців та найактивніших учасників заходів.

____________________________________

Геліантус 2017

Активними учасниками Міжнародної природознавчої гри «Геліантус 2017» від ПТУ №2 стали 10 учнів. Тести зацікавили учнів тим, що для розв’язування задачі потрібна була обізнаність з декількох предметів одночасно.

Адміністрація училища виносить подяку учням (Колодкі Альбіні, Петросян Маргариті, Медведюку Едуарду, Шпітуну Микиті, Завалій Аліні, Волошиній Сніжані, Ігнатьєву Вячеславу, Тутову Максиму, Мирзі Кирилу, Валєєву Єгору) та викладачам-кураторам (Сінкевич Валентині Вільгельмівні, Руденко Людмилі Леонідівні) за проведену роботу.

Чекаємо результатів від журі конкурсу, а учням бажаємо нових звершень!

____________________________________

Тиждень української писемності та мови

Тиждень української писемності та мови в ПТУ №2 пройшов у різноманітних конкурсах та випробуваннях, в яких прийняли участь не тільки учні, а й педагоги.

Розпочалося святкування з виховної години «Жива газета». Учні груп першого та другого курсів підготували тематичний наочний та відеоматеріал про розвиток української мови та літератури від від Кирила та Мефодія до Ліни Костенко. Лунали твори, що подобаються учням, цікаві факти з історії та розвитку української мови.

Після виховної години всі бажаючі учні 1 – 2 курсу взяли участь в 1 етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури.

7 листопада учні розпочали з творчої роботи над відеороликом «Що для тебе мова?». Участь у соціальному опитуванні взяли учні та педагоги училища. А свою роботу вперше учні продемонстрували учасникам Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика.

Ранок 8 листопада присвятили видатній людині – меценату – Петру Яцику. Саме цього дня в бібліотеці училища було відкрито книжкову виставку «Моя люба мово!». Учні третього курсу знайомили з виставкою першокурсників.

Святковий день – 9 листопада почали з проведення 1 етапу ХVIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Ось де панували справжні знання української мови!

Диктант національної єдності цього року писали учні та педагогічні працівники училища.

Настінна виставка «Гроно думок» засяяла новими газетами та творами учнів.

Попереду визначення переможців 1 етапу олімпіади та 1 етапу конкурсу ім. П.Яцика. Попереду насолода тим, що встигли зробити в цей тиждень та нагородження найкращих. Нехай щастить всім, хто прагне творчості та нових знань!

____________________________________

«Що для тебе мова?»

У рамках заходів, присвячених до Дня української мови та писемності, викладачем української мови та література Чехловою Тетяною Сергіївною було проведено cоціальне опитування «Що для тебе мова?» серед учнів та педагогів ПТУ № 2.

____________________________________

Святкуємо працею!

Саме так розпочалося святкування Дня української писемності та мови в Професійно-технічному училищі №2!

З початком першого уроку найталановитіші учні взяли участь у 1 етапі XVII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

В назначений час 32 працівника училища разом з учнями першого курсу приєднались до написання громадянами країни Диктанту національної єдності! В аудиторіях панувала святково- піднесена атмосфера.

____________________________________

Тиждень історії

Яскраво і бурхливо розпочався тиждень історії в ПТУ 2 під назвою «Україна та українці в революції 1917 року». В день відкриття тижня у фойє було оформлено виставку кращих стіннівок і малюнків учнів І та ІІ курсів «Українська революція 1917 року». Було створено куточок, де експонувалися кращі реферати з історії. В училищній бібліотеці учням пропонувався огляд історичної літератури, яка рекомендувалася для позакласного читання.

Впродовж тижня пройшло чимало цікавих та змістовних заходів. Серед них – брейн-ринг «Історичний марафон» між учнями І та ІІ курсу «Подорож у минуле», де перемогу одержали учні ІІ курсу.

Також учнями ІІ курсу був проведений захід під назвою «Історична консультація», де всі бажаючі учні та викладачі мали змогу отримати консультацію присвячену темі «Українська революція 1917 року».

Викладачем історії та правознавства Чернецькою Н.О. був проведений відкритий урок з історії України «Українська революція 1917 року».

На завершальному етапі тижня учні були нагороджені грамотами, подяками, було визначеного «юного історика» нашого училища.

Тиждень історії пройшов під гаслом: «Українська революція 1917 року. Час летить над нами. Але тінь свою залишає за нашою спиною. Чи не у цій тіні наше минуле й майбутнє?».

____________________________________

Виховна година з цивільного захисту

В Професійно-технічному училищі №2 25.10.2017 року провели позаплановий захід з цивільного захисту, на якому виступили: директор – Зінченко В.Г. та інженер з ОП – Ткаченко Л.А.

В залі були присутні учні першого та другого курсів, викладачі та майстри виробничого навчання.

Інженер з ОП – Ткаченко Л.А. довела до слухачів «Методичні рекомендації щодо підготовки населення до дій в умовах загрози або вчинення терористичного акту», також було переглянуто серію відеороликів: «Як поводитись в екстремальних ситуаціях».

____________________________________

«Ніхто не забутий, ніщо не забуте …»

«Ніхто не забутий, ніщо не забуте …», під таким гаслом в ПТУ №2 м. Дніпро пройшла декада пам’яті, присвячена 74-й річниці визволення міста від нацистських окупантів.

«Хто загинув за Дніпро, житиме в віках …» - у виконанні активу бібліотеки літературно-музична композиція та книжкова виставка дали змогу присутнім в актовій залі учням, педагогам поринути в атмосферу війни, бойових дій осені 1943 р., форсування Дніпра, визволення міста.

Оплесками зустріли присутні учасника Великої Вітчизняної війни Черечечу Павла Івановича, який восени 1943 року 18-річним юнаком пішов на війну, у складі 152-ї стрілкової дивізії форсував Дніпро, визволяв Дніпропетровськ, Україну, Білорусь, Європу від фашистської навали і в переможному 1945 залишив свій автограф на рейхстазі.

В його честь зала була прикрашена яскравими стіннівками, бойовими листами, звучали фронтові пісні. Ветеран побажав присутнім миру, здоров’я та успіхів у навчанні.

____________________________________

Бібліотека – це ключ до знань

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек в бібліотечно-інформаційному центрі ПТУ №2 м. Дніпро пройшов бібліотечний урок для першокурсників за темою «Бібліотека – це ключ до знань».

Бібліотекар Камлук А.В. ознайомила учнів з історією створення книги та розвитку бібліотек від стародавніх часів до сьогоднішнього дня, про роль книги в духовному житті людини. Першокурсники ознайомились з правилами користування бібліотекою, правами і обов’язками читачів. Учні розповіли про бібліотеки, якими вони користуються та отримали пам’ятку «Поради читачеві».

____________________________________

«Пам’ятаємо!»

22.09.2017 р. в актовій залі училища викладачем історії Чернецькою Н.О. та учнями ІІ курсу був проведений відкритий виховний захід, присвячений Дню партизанської слави на тему: «Пам’ятаємо!». Були висвітлені історичні аспекти діяльності партизан на території України. Учні подивились відеоролик «Йшли селом, йшли селом партизани» та інші. Вшанували партизанський подвиг хвилиною мовчання. Доречним завершенням заходу стала пісня «Журавлі» у виконанні викладача Чернецької Н.О. та учня групи №8 Сінько Іллі.

____________________________________

День народження рідного міста

День народження рідного міста урочисто святкували педагоги та учні ПТУ №2. І все в актовій залі було як на справжньому дні народження! Подарунки, виготовлені своїми руками, серед яких малюнки, святкові газети, вироби з овочів та екібани з квітів, неймовірне орігамі та виготовлена власними руками копія малюнку «Я love Dnipro», а ще нескінченна низка добрих слів на честь рідного міста.

Лунали пісні різного часу про іменинника, згадано було історію від народження до сьогодення. Перлиною свята стала авторська поезія заступника директора з НВР Божко І.О. – яскравий приклад та запрошення до творчості.

____________________________________

Свято першого дзвоника

Перше вересня для будь-якого учбового закладу – свято! Новий 2017 – 2018 навчальний рік почато! І цьому не завадили ані вітер, ані дощ, ані сумне небо! Можливо тому, що на лінійці були справжні гарячі серця. На свято завітали гості: військовослужбовець – Єніна Ірина Вікторівна, священик храму трьох святих – отець Петро, начальник відділу кадрів підприємства «Техмаш» - Мироненко Анастасія Сергіївна, інженер з охорони праці профспілкового комітету заводу Інтерпайп НТЗ – Биков Василь Петрович. І все було по-справжньому: і щирі вітання гостей, і добре слово директора, і нагороди за досягнення минулого року всім, хто працював над результатами навчання та демонстрував не абиякі здібності у позакласній діяльності, і урочистий танок на честь рідної України, і кульки в небо! То ж, можна сказати, що погода не завадила, а навпаки, що перше «випробування» учні 2017 – 2018 навчального року витримали!

Свято першого дзвоника було продовжено першим уроком, на якому говорили про сучасне в Україні, бо тема уроку «Поважаємо європейські цінності – будуємо сучасну Україну». Говорили про зв'язок України з Європою, про плани України на майбутнє, про те, кому та як втілювати ці плани в життя. Свято відлунало. Починається праця. Тож, нехай вона буде плідною та несе радість!!! Нехай щастить вам, учні ПТУ №2!

____________________________________ 

 
Міністерство освіти і науки України

Дніпропетровська обласна рада

Головне управління освіти і науки

Портал ПТО

ОНМЦ ПТО

Національна академія педагогічних наук України

Інститут професійно-технічної освіти НАПН України

ВАТ Інтерпайп НТЗ

Евраз (завод ім. Петровського)