Пропонуємо якісну освіту та високий попит на ринку праці регіону			Правильно обрана професія - запорука вашого майбутнього				ПТУ-2 - впевнений крок до професійного ростуКерівникам підприємств!

Головним енергетикам!

Контрольно-вимірювальна електротехнічна лабораторія Професійно-технічного училища №2 м. Дніпропетровська надає послуги на проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду по слідуючим розцінкам:

– повний опір петлі фази – нуль – 56 грн.;

– опір ізоляції – 11 грн.;

– опір заземлюваного пристрою – 56 грн.;

– перехідний опір – 5 грн.;

Контактні телефони:

747 - 41 - 45

097 - 23 - 64 - 157

098 - 12 -13- 416

_______________________________________________________________

Шановні гості!

Відеозвіти постійно оновлюються та розміщені за посиланням: Канал ПТУ№2

____________________________________

З Новим 2018 роком та Різдвом Христовим!

Шановні колеги, батьки, учні!

Професійно-технічне училище №2 м. Дніпро щиро вітає Вас з Новим 2018 роком та Різдвом Христовим!

Прийміть сердечні вітання з Новим роком і Різдвом Христовим! Нехай ці чудові зимові свята будуть радісними та щедрими, додадуть життєвих сил, окрилять душу. Хай з Вами завжди будуть вірні друзі, удача й успіх, а в домі - світло та радісно від любові і добрих новин. Здоров’я, добробуту, сімейного затишку Вам і Вашим рідним.

____________________________________

Новорічне свято

27.12.2017 року, в яскраво прикрашеній актовій залі, урочисто та весело проведено Новорічне свято. Директор училища підготував святковий наказ. Під оплески залу були вручені грамоти та солодкі подарунки найкращим учням, подяки батькам. Керівник гуртка художньої самодіяльності – Жукова Ю.Є. разом з учнями підготували святковий концерт. Всі присутні отримали позитивні новорічні емоції.

____________________________________

Тиждень фізики та екології

18.12.2017 року розпочався тиждень фізики та екології.

На інформаційній годині було оголошено умови проведення конкурсу стіннівок «Фізика в моїй професії» та конкурсу рефератів «Екологічний стан України».

В актовій залі відбулася вікторина з фізики та творчою групою учнів була проведена інсценівка на тему: «Для чого нам вивчати фізику».

В рамках тижня заплановано проведення відкритого уроку з фізики на тему: «Сила тертя» та захист екологічного проекту на ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з екології.

____________________________________

«Правовий олімп»

Згідно Листа Департаменту освіти і науки «Про проведення інтелектуальної гри «Правовий олімп», команда ПТУ №2 «Адвокати» прийняла активну участь у грі та показала добрі знання з правознавства, за що і отримала грамоту від Дніпропетровського ВП ГУНП.

____________________________________

«Чорнобиль – біль мого народу»

Згідно з Указом Президента «Про День вшанування учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕЄ» від 10 листопада 2006 року в нашій державі щорічно, 14 грудня, відзначається цей день.

Саме 14 грудня в актовій залі нашого училища була проведена інформаційно-виховна година викладачем екології Людмилою Леонідівною Руденко. Учні І курсу читали вірші та вшанували пам'ять героїв-ліквідаторів хвилиною мовчання. Викладач детально розповіла про події того часу та продемонструвала відеоролики «Чорнобиль – біль мого народу».

____________________________________

Сковородинські читання

13.12.2017 року об 11 годині учні другого курсу, викладач української мови та літератури Чехлова Т.С., викладач зарубіжної літератури Наговіцина В.А., методист Мазур І.Б. приєднались до святкування 295-річниці з дня народження Г.С. Сковороди, взявши участь у Інтернет-читаннях «Григорій Савович Сковорода – український філософ-просвітитель, учений, поет, педагог, видатний мислитель історичного минулого держави».

Цікава інформація, доповіді педагогів інших закладів, розуміння багатогранності людини-митця Г. Сковороди поглибили знання учнів про нього.

Оформлення живої газети «Шляхами мудрості Г. Сковороди», загальна пізнавально-інформаційна година – були вдалими сходинками. Проте Інтернет-читання окреслили постать Г. Сковороди новими яскравими фарбами.

____________________________________

«Засвіти свічку пам’яті»

В ПТУ №2 м. Дніпро вшанували пам'ять про жертви Голодоморів та політичних репресій в Україні. Протягом 20-24 листопада 2017 року класні керівники провели уроки пам’яті «Голодомори – геноцид Українського народу», було організовано перегляд документального фільму «Великий Голод», оформлена арт-галерея «Україна визнає! Світ пам’ятає!», де розміщені тематичні роботи учнів, істориків, сучасних митців, присвячені цим трагічним подіям.

На знак вшанування пам’яті невинних жертв Голодоморів оформлена виставка-реквієм, матеріалами якої були фотокартки з сімейного архіву, пшеничні колоски, запалена лампада та хліб, ціна якого в ті роки – життя.

З метою засвідчення трагізму комуністичного тоталітарного режиму та вшанування його жертв учні та педагоги провели флешмоб «Засвіти свічку пам’яті» та пом’янули душі померлих від голоду шматочком чорного хліба.

В знак скорботи і пам’яті про мільйони заколених життів співвітчизників представники училища поклали квіти, хліб, пшеничні колоски до пам’ятника жертвам Голодомору, засвітили свічку пам’яті та схилили голови в скорботі.

____________________________________

Тиждень економіки та географії

Урочисте відкриття тижня розпочалося з патріотично–виховного заходу «Пишаємося Україною». Учні дізналися про винаходи та досягнення, які прославляють Україну багато століть у світі.

Викладач географії Берковська О.В. провела віртуальну краєзнавчу подорож на легендарний острів Хортиця для учнів 1-2 курсу. Цікаві відеофрагменти (ролики) про історичні події, в яких згадується острів та його мешканці – козаки, викликали у слухачів зацікавленість та національну гордість.

Протягом тижня оновлювалось виставка предметних стіннівок, по результатам оцінювання компетентного журі переможцем стала група № 10 з газетою «Економічні принади України». В конкурсі рефератів «Економічні і географічні переваги України» прийняли участь 12 учнів першого курсу. Перше місце зайняв реферат на тему «Економічне і політико-географічне положення України» учня гр. № 10 Тутова Максима.

Урок «Конкуренція в ринковій економіці» проведений викладачем економіки Берковською О.В. в групі № 10 (1 курс) відзначився цікавими міні-доповідями Обидова С. «Сучасні олігополії в Україні», Тутова М. «Державні монопольні утворення в Україні» та Городницького Д. «Приватні монопольні утворення сучасної Україні», учні жваво обговорювали відеоматеріали «Боротьба монополій у світі». Новий матеріал викладач супроводжувала показом слайдів, таблиць, схем та роздатковим матеріалом.

Зацікавленість аудиторії відзначилась високим рівнем успішності на проміжних підсумках уроку. Нестандарний урок з економіки «Залежність діапазону маркетингового простору цінової політики та прибутковості підприємств від елементів структури собівартості продукції» провів викладач галузевої економіки Масло А.О.

В рамках тижня були проведені перші тури Всеукраїнських олімпіад з «географії» та «економіки», в яких прийняло участь 44 учня, роботи переможців (Хмельницького В., Петросян М. – з економіки та Панчук Д., Краснянська В – з географі) були надіслані для участі в другому (заочному) етапі.

Представниками гуртка «Економ-географи» (керівник Масло А.О) для педагогічного колективу училища була підготовлена змістовна доповідь «Зміни на МАПІ м. Дніпро».

Розважально-пізнавальна гра «Брейн-ринг: Найрозумніший» серед учнівських команд І курсу провела викладач Берковська О.В. 8 конкурсів гри відрізнялися за рівнем складності. Команди демонстрували вміння працювати в групах, артистизм, кмітливість та обізнаність. Відповіді на економічні задачі, ребуси та бліцопитування в ігровій формі оцінювалося журі. Підведення підсумків гри було заповнено рекламними паузами з економічними новинами. Команди відзначені грамотами. Переможцями гри стала команда «Євро» (група № 6), яка набрали 46 з 50 балів. Всі учасники канцелярські приладдя та солодкі винагороди.

24.11.17р. за ініціативою Берковської О.В. проведено АРТ-конкурс малюнків на асфальті: «Як я бачу МОЮ Україну». Учні захопливо і натхненно малювали кольоровими крейдами на асфальті свій настрій та почуття до України. В конкурсі АРТ-малюнків найактивнішими були учениці груп № 3 і № 9.

Тиждень закрито урочистим нагородженням переможців та найактивніших учасників заходів.

____________________________________

Геліантус 2017

Активними учасниками Міжнародної природознавчої гри «Геліантус 2017» від ПТУ №2 стали 10 учнів. Тести зацікавили учнів тим, що для розв’язування задачі потрібна була обізнаність з декількох предметів одночасно.

Адміністрація училища виносить подяку учням (Колодкі Альбіні, Петросян Маргариті, Медведюку Едуарду, Шпітуну Микиті, Завалій Аліні, Волошиній Сніжані, Ігнатьєву Вячеславу, Тутову Максиму, Мирзі Кирилу, Валєєву Єгору) та викладачам-кураторам (Сінкевич Валентині Вільгельмівні, Руденко Людмилі Леонідівні) за проведену роботу.

Чекаємо результатів від журі конкурсу, а учням бажаємо нових звершень!

____________________________________

Тиждень української писемності та мови

Тиждень української писемності та мови в ПТУ №2 пройшов у різноманітних конкурсах та випробуваннях, в яких прийняли участь не тільки учні, а й педагоги.

Розпочалося святкування з виховної години «Жива газета». Учні груп першого та другого курсів підготували тематичний наочний та відеоматеріал про розвиток української мови та літератури від від Кирила та Мефодія до Ліни Костенко. Лунали твори, що подобаються учням, цікаві факти з історії та розвитку української мови.

Після виховної години всі бажаючі учні 1 – 2 курсу взяли участь в 1 етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури.

7 листопада учні розпочали з творчої роботи над відеороликом «Що для тебе мова?». Участь у соціальному опитуванні взяли учні та педагоги училища. А свою роботу вперше учні продемонстрували учасникам Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика.

Ранок 8 листопада присвятили видатній людині – меценату – Петру Яцику. Саме цього дня в бібліотеці училища було відкрито книжкову виставку «Моя люба мово!». Учні третього курсу знайомили з виставкою першокурсників.

Святковий день – 9 листопада почали з проведення 1 етапу ХVIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Ось де панували справжні знання української мови!

Диктант національної єдності цього року писали учні та педагогічні працівники училища.

Настінна виставка «Гроно думок» засяяла новими газетами та творами учнів.

Попереду визначення переможців 1 етапу олімпіади та 1 етапу конкурсу ім. П.Яцика. Попереду насолода тим, що встигли зробити в цей тиждень та нагородження найкращих. Нехай щастить всім, хто прагне творчості та нових знань!

____________________________________

«Що для тебе мова?»

У рамках заходів, присвячених до Дня української мови та писемності, викладачем української мови та література Чехловою Тетяною Сергіївною було проведено cоціальне опитування «Що для тебе мова?» серед учнів та педагогів ПТУ № 2.

____________________________________

Святкуємо працею!

Саме так розпочалося святкування Дня української писемності та мови в Професійно-технічному училищі №2!

З початком першого уроку найталановитіші учні взяли участь у 1 етапі XVII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

В назначений час 32 працівника училища разом з учнями першого курсу приєднались до написання громадянами країни Диктанту національної єдності! В аудиторіях панувала святково- піднесена атмосфера.

____________________________________

Тиждень історії

Яскраво і бурхливо розпочався тиждень історії в ПТУ 2 під назвою «Україна та українці в революції 1917 року». В день відкриття тижня у фойє було оформлено виставку кращих стіннівок і малюнків учнів І та ІІ курсів «Українська революція 1917 року». Було створено куточок, де експонувалися кращі реферати з історії. В училищній бібліотеці учням пропонувався огляд історичної літератури, яка рекомендувалася для позакласного читання.

Впродовж тижня пройшло чимало цікавих та змістовних заходів. Серед них – брейн-ринг «Історичний марафон» між учнями І та ІІ курсу «Подорож у минуле», де перемогу одержали учні ІІ курсу.

Також учнями ІІ курсу був проведений захід під назвою «Історична консультація», де всі бажаючі учні та викладачі мали змогу отримати консультацію присвячену темі «Українська революція 1917 року».

Викладачем історії та правознавства Чернецькою Н.О. був проведений відкритий урок з історії України «Українська революція 1917 року», де учні І курсу групи №6

На завершальному етапі тижня учні були нагороджені грамотами, подяками, було визначеного «юного історика» нашого училища.

Тиждень історії пройшов під гаслом: «Українська революція 1917 року. Час летить над нами. Але тінь свою залишає за нашою спиною. Чи не у цій тіні наше минуле й майбутнє?».

____________________________________

Виховна година з цивільного захисту

В Професійно-технічному училищі №2 25.10.2017 року провели позаплановий захід з цивільного захисту. На якому виступили: директор – Зінченко В.Г. та інженер з ОП – Ткаченко Л.А.

В залі були присутні учні першого та другого курсів, викладачі та майстри виробничого навчання.

Інженер з ОП – Ткаченко Л.А. довела до слухачів «Методичні рекомендації щодо підготовки населення до дій в умовах загрози або вчинення терористичного акту», також було переглянуто серію відеороликів: «Як поводитись в екстремальних ситуаціях».

____________________________________

«Ніхто не забутий, ніщо не забуте …»

«Ніхто не забутий, ніщо не забуте …», під таким гаслом в ПТУ №2 м. Дніпро пройшла декада пам’яті, присвячена 74-й річниці визволення міста від нацистських окупантів.

«Хто загинув за Дніпро, житиме в віках …» - у виконанні активу бібліотеки літературно-музична композиція та книжкова виставка дали змогу присутнім в актовій залі учням, педагогам поринути в атмосферу війни, бойових дій осені 1943 р., форсування Дніпра, визволення міста.

Оплесками зустріли присутні учасника Великої Вітчизняної війни Черечечу Павла Івановича, який восени 1943 року 18-річним юнаком пішов на війну, у складі 152-ї стрілкової дивізії форсував Дніпро, визволяв Дніпропетровськ, Україну, Білорусь, Європу від фашистської навали і в переможному 1945 залишив свій автограф на рейхстазі.

В його честь зала була прикрашена яскравими стіннівками, бойовими листами, звучали фронтові пісні. Ветеран побажав присутнім миру, здоров’я та успіхів у навчанні.

____________________________________

Бібліотека – це ключ до знань

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек в бібліотечно-інформаційному центрі ПТУ №2 м. Дніпро пройшов бібліотечний урок для першокурсників за темою «Бібліотека – це ключ до знань».

Бібліотекар Камлук А.В. ознайомила учнів з історією створення книги та розвитку бібліотек від стародавніх часів до сьогоднішнього дня, про роль книги в духовному житті людини. Першокурсники ознайомились з правилами користування бібліотекою, правами і обов’язками читачів. Учні розповіли про бібліотеки, якими вони користуються та отримали пам’ятку «Поради читачеві».

____________________________________

«Пам’ятаємо!»

22.09.2017 р. в актовій залі училища викладачем історії Чернецькою Н.О. та учнями ІІ курсу був проведений відкритий виховний захід, присвячений Дню партизанської слави на тему: «Пам’ятаємо!». Були висвітлені історичні аспекти діяльності партизан на території України. Учні подивились відеоролик «Йшли селом, йшли селом партизани» та інші. Вшанували партизанський подвиг хвилиною мовчання. Доречним завершенням заходу стала пісня «Журавлі» у виконанні викладача Чернецької Н.О. та учня групи №8 Сінько Іллі.

____________________________________

День народження рідного міста

День народження рідного міста урочисто святкували педагоги та учні ПТУ №2. І все в актовій залі було як на справжньому дні народження! Подарунки, виготовлені своїми руками, серед яких малюнки, святкові газети, вироби з овочів та екібани з квітів, неймовірне орігамі та виготовлена власними руками копія малюнку «Я love Dnipro», а ще нескінченна низка добрих слів на честь рідного міста.

Лунали пісні різного часу про іменинника, згадано було історію від народження до сьогодення. Перлиною свята стала авторська поезія заступника директора з НВР Божко І.О. – яскравий приклад та запрошення до творчості.

____________________________________

Свято першого дзвоника

Перше вересня для будь-якого учбового закладу – свято! Новий 2017 – 2018 навчальний рік почато! І цьому не завадили ані вітер, ані дощ, ані сумне небо! Можливо тому, що на лінійці були справжні гарячі серця. На свято завітали гості: військовослужбовець – Єніна Ірина Вікторівна, священик храму трьох святих – отець Петро, начальник відділу кадрів підприємства «Техмаш» - Мироненко Анастасія Сергіївна, інженер з охорони праці профспілкового комітету заводу Інтерпайп НТЗ – Биков Василь Петрович. І все було по-справжньому: і щирі вітання гостей, і добре слово директора, і нагороди за досягнення минулого року всім, хто працював над результатами навчання та демонстрував не абиякі здібності у позакласній діяльності, і урочистий танок на честь рідної України, і кульки в небо! То ж, можна сказати, що погода не завадила, а навпаки, що перше «випробування» учні 2017 – 2018 навчального року витримали!

Свято першого дзвоника було продовжено першим уроком, на якому говорили про сучасне в Україні, бо тема уроку «Поважаємо європейські цінності – будуємо сучасну Україну». Говорили про зв'язок України з Європою, про плани України на майбутнє, про те, кому та як втілювати ці плани в життя. Свято відлунало. Починається праця. Тож, нехай вона буде плідною та несе радість!!! Нехай щастить вам, учні ПТУ №2!

____________________________________


Міністерство освіти і науки України

Дніпропетровська обласна рада

Головне управління освіти і науки

Портал ПТО

ОНМЦ ПТО

Національна академія педагогічних наук України

Інститут професійно-технічної освіти НАПН України

ВАТ Інтерпайп НТЗ

Евраз (завод ім. Петровського)