Професiйно-технiчне училище №2 м.Днiпро


готує кваліфікованих робітників за професіями
на базі 9-ти та 11-ти класів
для машинобудівної та металургійної галузей за професіями.

Image

 

1 2024

 

2 2024

Інтеграція України в світовій соціокультурний простір включає молодь в глобальний процес змін ціноостей та пріоритетів. Суспільство потребує громадянина освіченого, активного, який уміє жити і працювати в умовах демократизації, почуття власної відповідальності за стан справ у суспільстві, причетності до соціальних процесів на різних соціальних рівнях (колектив, район, країна), розуміння необхідності власних зусиль для вирішення як особистісних, так і суспільних проблем.

Виховна система училища діє за такими напрямками:  національно-патріотичне виховання, громадянське, морально-правове виховання, трудове, художньо-естетичне сімейно-родинне виховання і формування здорового способу життя.

«На крилах єдності»

17 березня року в Малій академії наук було проведено ІІ заключний етап обласного конкурсу захисту наукових робіт «На крилах єдності». В заключному етапі були обрані найкращі роботи як загальноосвітніх закладів так і професійно-технічних навчальних закладів у двох номінаціях «література» та «історія».

Волошина Сніжана учениця ІІ курсу з професії «Оператор комп’ютерного набору. Контролер у виробництві чорних металів» зайняла ІІ місце та була нагороджена дипломом та пам’ятним призом.

Image
Image
Image

З початком нового навчального року!

3 вересня розпочалося єдиним першим уроком для учнів Професійно-технічного училища № 2 м. Дніпро «Герої для нас, як приклад». З привітанням до учнів звернувся директор училища В.Г.Зінченко

На заході вистачило місця темі героїзму у власному житті, у суспільстві та на захисті рідної країни. Слова подяки до людей, до воїнів, до загиблих та молитва за мир – всьому було місце на сьогоднішній святковій зустрічі. Отець Петро звернувся до учнів та батьків з молитвою та благословенням. Яскраві голоси прикрасили свято віршами та піснями. Учні з гарним настроєм приступили до занять.

Image
Image
Image

З Днем народження тебе, Дніпро!

Інтелектуальним квестом, в якому вистачило місця знанням про рідне місто,його історію, географічне минуле й сучасне, літературну спадщину та культурне життя,відсвяткували учні ПТУ № 2 День народження міста! Оригінальні постери на асфальті прикрасили свято. "Кохаємо тебе, Дніпро!" лунало з уст учнів та викладачів!

Переможці квесту (а цього року це учні 1 курсу, гр.№ 9) та призери вітали один одного!

Image
Image
Image
Image
Image

Заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні - геноциду Українського народу

На виконання Закону України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», Указу Президента України «Про заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні - геноциду Українського народу», з метою вшанування пам’яті жертв геноциду, вчиненого комуністичним тоталітарним режимом, в ПТУ № 2 м. Дніпро пройшла низка заходів, присвячених цим трагічним подіям.

Проведено урок-реквієм «Голгофа голодної смерті», який завершився флеш-мобом «Запали свічку пам’яті». Шматочком чорного хліба присутні пом’янули душі безвинно загиблих українців, що померли від голодної смерті.

Стіннівки, фільм «Великий голод», книжкова виставка, світлини з сімейного альбому – все це є відображенням людського горя, яке довелося пережити мільйонам українських сімей у 1932-1933 р.р.

Представники училища відвідали пам’ятник жертвам Голодомору, поклали квіти, колоски пшениці та запалили поминальну свічу, яка символізує нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів.

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Біолого-екологічний квест.   

24 листопада учні ПТУ № 2 прийняли участь у біолого-екологічному квесті. Наша команда "Наосфера" зайняла ІІ місце.

Image
Image

Всеукраїнський конкурс WORLDSKILLS UKRAINE   

З 27 по 29 листопада проходив Всеукраїнський конкурс WORLDSKILLS UKRAINE з мехатроніки піl патронатом компанії Інтерпайп. Команда Професійно-технічного училища № 2 прийняла участь у складі Медведюка Едуарда, Валеєва Єгора, Тутова Максима. Робота виконувалася на стнендах по гідравлиці, пневматиці та електро-пневматиці. Учні гідно виступили в конкурсі і зайняли ІІІ місце.

Image
Image
Image

3.12 по 12.12 пройшла декада професій «Верстатник широкого профілю».   

З метою розвитку позитивного ставлення до обраної професії, удосконалення фахових умінь і навичок в училищі з 03.12.18р. по 12.12.2018р. пройшла декада професій «Верстатник широкого профілю».

В рамках декади відбулися Конкурси професійної майстерності кращих з професії «Верстатник широкого профілю» серед учнів першого, другого та третього курсів.

Кращими на своєму курсі стали:

Постольник Дмитро – група № 8, І курс

Куліді Карім – група № 10, ІІ курс 

Мамай Євгеій – група № 2 ІІІ курс

Вони були нагороджені почесними грамотами та подарунками. Інші учасники – заохочені солодощами.

На виховній годині «Винаходи та винахідники для розвитку токарної справи» учні дізнались про науковців, які внесли свій вклад в розвиток та удосконалення металорізальних верстатів, перспективи і можливості професії.

Також учні змогли проявити свої знання і винахідливість в конкурсі «Сузір’я професійних талантів». Ще учні демонстрували свої професійні здобутки у виставці творчих робіт «Краса металу».

Image
Image
Image
Image
Image

Всеукраїнський Тиждень прав людини   

В цьому році особливо урочисто в ПТУ №2 почався Всеукраїнський Тиждень прав людини, який присвячений 70-річчю проголошення Загальної декларації прав людини. 

10.12 здійснення заходів, присвяченним цій знаменній даті почалось із проведення Всеукраїнського уроку«Права людини» з нагоди 70-ї річниці прийняття «Загальної декларації прав людини» 

Епіграфом до уроку були вибрані слова Е. Клаудіса: «Свобода дає право робити те, що не шкодить іншим.» 

В ході проведення уроку учнів було ознайомлено з основними аспектами нормативного регулювання прав і свобод людини та громадянина. Викладач звернув увагу учнів на основні права та свободи людини і громадянина, закріплені Загальною декларацією прав людини та Конституцією України.

Учні І-го та ІІ-го курсів звеликою увагою та зацікавленістю слухали викладача вищої категорії Масло А. О. про складну історію народження Загальної декларації про права людини та об'єднання зусиль суспільства на захист прав людей всіх рас, національностей незалежно від статі, походження , віку. Символом 70-ти річчя «Декларацій оголошена» парасолька, що символічно об’єднує всіх: владу,політиків, релігії- все прогресивне людство. Матеріали перегляду відое про зміст статей «Декларації» доповнили доповіді учнів, що попередньо вивчали преамбулу та чотири колони статей Катогаров Данило, Чорнодуб Андрій, Мішалов Павло, Кравцов Дмитро

Всі відвідувачі актової зали уважно вивчали інформацію училищної газети присвячену Міжнародному дню прав людини. Інформативний зміст газети глибокий і багатосторонній: які твої права, як захиститись, куди звернутись.

Особлива увага учнів була зосереджена на Конвенції ООН про права дитини, Про її основні засади проінформували учні гр. №6 Кретов Артем та Рубан Владислав

З метою закріплення отриманих знань про права людини та дитини учні груп №6 та №12 командами по три чол. Прийняли участь в проведенні вікторини «Блискавка знань Конвенції ООН про права дитини»

Image
Image
Image
Image

100-річчя Соборності України 22 січня  

З метою виховання нацiональної свiдомості, людської гiдності, глибокої поваги та любові до Батьківщини в Професійно-технічному училищу № 2 до 100-річчя Соборності України 22 січня пройшла виховна година «УКРАЇНА СОБОРНА І НЕЗАЛЕЖНА». Учні та педагогічний колектив приєдналися до Всеукраїнського флешмобу до Дня Соборності України.

Image
Image
Image

Тиждень математики на тему: «Математика навколо нас».  

З метою формування предметних і ключових компетентностей учнів; популяризації математичних знань, заохочення учнів до вивчення математики для якісного оволодіння обраною професією;
розвитку пізнавального інтересу та творчого потенціалу учнів; виховання їх впевненості у власних здібностях, вміння працювати в команді
В Професійно – технічному училищі № 2 був проведений тиждень математики на тему: « Математика навколо нас».
В актовому залі училища відбулося урочисте відкриття предметного тижня математики. Учні з допомогою демонстрованого відеоролика згадали найцікавіші факти про математиків, переглянули висловлювання відомих людей про математику, глядачі активно розв’язували логічні задачі на увагу і кмітливість.

Розпочався старт математичного марафону для учнів І - ІІІ курсів. До фінішу з максимальною кількістю балів (35 балів із 40 можливих)прийшла команда учнів групи № 1 (Волошина С. і Шпітун М.), команди групи № 6 (Кравцов Д.,Кретов А.) і 10 групи (Тутов М. , Дручок С.) посіли відповідно 2 і 3 місце. В індивідуальному заліку переміг учень 1 курсу 8 групи ( Тараніченко С.), набравши 16 балів.

В рамках проведення предметного тижня в комп’ютерному класі відбувся відкритий урок алгебри та початків аналізу з теми «ЕЛЕМЕНТИ МАТЕМАТИЧНОЇ СТАТИСТИКИ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРИКЛАДНИХ ЗАДАЧ» в групі № 1 "Оператор комп’ютерного набору. Контролер у виробництві чорних металыв"
Урок продемонстрував практичність теорії, важливість застосування інтегрованого підходу при викладанні математики і спеціальних дисциплін.
Свої математичні здібності, творчий потенціал, кмітливість, винахідливість та командну підтримку в повній мірі розкрили учні І курсу під час проведення «Математичного турніру». У ході чесної і наполегливої боротьби протягом дев’яти конкурсів призові місця між командами груп І курсу розподілилися наступним чином:
1 місце (19 балів) – 8 група (Осадчук - капітан команди, Тараніченко, Нікітінський, Хорошилов, Нефьодов, Єрмольчев); 
2 місце (18 балів) –7 група (Третьяков– капітан команди, Холодій, Лисенко, Бендриков, Капітула);
3 місце (17 балів) – 9 група (Назаренко - капітан команди, Горіла, Корнійчук, Кулаков, Назаренко, Шаговий).
Розкриттю аналітичних здібностей учнів з пошуку інформації для публікацій та демонстрації дизайнерського хисту сприяла виставка математичних колажів. Свою художню майстерність показали редколегії всіх груп І та ІІ курсів.
У конкурсі «Найкращий робочий зошит з математики»
перемогли: учениці 3 групи Горіла Анна і Саєнко Крістіна (1 місце).
учень 8 групи Яценко Андрій (2 місце) 
і учень 10 групи Обидов Сергій (3 місце)
Для організації вільного часу учнів під час перерви, дітям було запропоновано математичні розваги. Розгадування судоку, танграм, ребусів, кросвордів захопило учнів, викликало дух суперництва й бажання показати власні здібності. Найактивнішими виявилися учні груп № 1, № 6 і № 10.

У підготовці та проведенні тижня математики участь взяли всі групи І і ІІ курсів, учні 1 групи ІІІ курсу. Найактивніші учасники заходів та переможці конкурсів, проведених у рамках предметного тижня, відзначені подяками і грамотами.

Image
Image
Image

«Під знаком Купідона» пройшло свято дня всіх закоханих 

Свято проходило у актовій залі де у грі «Під знаком Купідона» за перемогу змагалися вісім пар. Конкурсні завдання були різноманітними і веселими: хлопці відгадували овочі і фрукти, дівчата відгадували інструменти, говорили один одному компліменти, збирали іграшки будучи пов'язані між собою по рукам і ногам, команди складали слова із запропонованих букв, складали вірші про кохання, проводилися конкурси з вболівальниками в залі. Головним титулом «Валентин і Валентина» оволоділи Білик Денис та Ушакова Юлія. Всі пари були нагороджені дипломами і призами.

Учні підготували номери художньої самодіяльності в яких виконали пісні про кохання. За такої нагоди ми ще раз переконався у талановитості наших дітей.

«Наш» Валентин виконав пісню «Валентинов день» Волошина Сніжана з піснею В.Сердючки «Тук, тук, тук» Броварник Дар'я з піснєю «Это между нами любовь» Реп – пісня Ярмака «Я тебя украду» від Дмитра Панчука

Всі учасники свята отримали справжнє задоволення і багато позитивних емоцій. Дякуємо нашій активній і ерудованій молоді! )))

Image
Image
Image

Тиждень економіки та географії під гаслом: «Всесвіт навколо нас». 

З 11.02.2019р. по 20.02.2019р. в ПТУ № 2 пройшов тиждень економіки та географії під гаслом: «Всесвіт навколо нас». Програма тижня була дуже насиченою і залучила до участі багатьох учнів з І по ІІІ курс. Також, активну участь приймали викладачі, які підтримували і надихали свої групи у тижневих конкурсах. 
Розпочався тиждень 11.02.2019 в актовій залі училища з відео мандрів по цікавим куточкам світу, серед яких: сірчаний вулкан Кава-Іджен, хвилі з каменю в Аризоні (США), велика блакитна прірва, ворота пекла, Око Сахари.

Учні з цікавістю сприйняли подану інформацію, відкрили для себе багато нового, задавали багато питань з поданого матеріалу та інших природних явищ та подій. 
Наступним етапом для учнів 12.02.2019 став конкурс з географії «Ми знаємо країни всього світу» (складання леп-буку країн). Учні сформували команди з 4 представників кожної групи І та ІІ курсів. Кожній команді були представлені перемішані між собою картинки, які символізують 3 завдані країни. Завданням було добрати до кожної країни правильні столиці, гроші, національний одяг, історичні пам’ятки, тварин та ін. Учні дуже старанно і з захопленням взялися до справи. Конкурс пройшов дуже жваво і динамічно. Мету було досягнуто - команди добре впоралися з поставленим завданням і закріпили свої знання з географії. Місця розподілилися наступним чином: 1 місце – гр. 3 «Пірати», 2 місце – гр. 10 «Ноосфера», 3 місце – гр. 8 «Чорна Перлина» і гр. 9 «Супер Стар», 4 місце – гр. 6 «Ураган».

 

 

Далі з 14. 02.2019 - 18.02.2019 учні були задіяні в географічних конкурсах: логістика для команд «Я подорожую до улюбленої країни» та конкурс віршів та/або прози «Світ навколо нас» (авторські та колективні роботи учнів). 
В конкурсі «Я подорожую до улюбленої країни» переможцями стали Волошина Сніжана, гр. 1 з проектом «Я подорожую до Великобританії» та Броварник Дар!я, гр. 3 з проектом «Я подорожую до Антарктиди». 
В конкурсі віршів та прози «Світ навколо нас» учні прийняли активну участь де в повній мірі проявили свою творчість. Журі відібрало 10 найкращих робіт з яких визначено наступних переможців: 1 місце – Валєєв Єгор, гр. 10 з твором «Річка Дніпро», 2 місце – Лисенко Сергій, гр. 7 з твором «Природа», 3 місце поділили Дубов Віктор, гр. 9 сенкан «Вітер» та Стадниченко Стас, гр. 9 сенкан «Небо». 
Предметний тиждень завершено проведенням відкритого уроку викладачем Берковською О.В. на тему «Країни Азії. Китай». Тип уроку: урок – дослідження, побудовано таким чином, щоб учні могли проявити свої знання і зацікавити їх у вивченні нового матеріалу.

Image
Image

Тиждень присвячений Дню народження Т.Г Шевченка

 
Першим заходом, який відбувся, був 1 етап обласного конкурсу читців – декламаторів поезії Т.Г.Шевченка «ЗП (ПТ)О Дніпропетровщини читають Шевченка». Перемогу одержала учениця групи № 1 за професією «Оператор комп’ютерного набору. Контролер у виробництві чорних металів» Кірсань Світлана, яка декламувала уривок із поеми «Сон». То ж саме цій роботі змагатися на рівні області. А ми пишаємося нашими талантами.

Гра «Відомий невідомий Т.Г.Шевченко»

 
Інформаційна година – гра «Відомий невідомий Т.Г.Шевченко» надала можливість зазирнути до сторінок життя та творчості Т.Г.Шевченка та зануритись у те, як вшановують пам'ять Кобзаря різні країни світу та рідне місто. Найкращими знавцями стали учні групи № 3.
Image
Image

4 березня відбувся єдиний урок – гіпотеза «Т.Г.Шевченко та Дніпровські пороги», на якому учні отримали інформацію про подорожування землями Катеринославщини Тараса Шевченка, про те, які думки викликав у нього поріг Ревучий, чи був він на місці, яке здавна зветься Могилою. А ще міркували про те, чому у вірші «Заповіт» поет говорить «на могилі». А завершили урок домашнім завданням – висунути свою гіпотезу щодо причини відсутності у вірші жодного знаку оклику. Цікавою також була інформація про назву штучного водоспаду м. Дніпра.

Творча майстерня «Малюємо Шевченкову Україну» розпочала свою роботу з Арт – перерви 4 березня. Пластелінографія – вид мистецтва, з яким ознайомила учнів викладач Чехлова Т.С. Уривки поезій Т.Шевченка та символи, що зустрічаються в його віршах малювали пластиліном учні. Результат творчості вражає.

«Реве та стогне Дніпр широкий» 

Пластелінографія. Автор: Біляєва В. гр..№ 3

«По діброві вітер виє,

Гуляє по полю,

Край дороги гне тополю

До самого долу.»

Пластелінографія. Автор: Осадчук К. гр.. № 8

Image