Кіно, яке важко дивитись, але варто "Кіборги".

"Аеропорт Донецьк, а ми називали його просто АД."

"Боєць запитав, чи правда, що в пеклі такий самий запах, як в аеропорту."

"Аеропорт утримували з власної волі не кіборги, а звичайні люди"

(із документальної книги "АД 242")

Пульсує туга жилами, на шмаття рве аорту,

Сльозами болю й відчаю клекоче серця стук,

В снігу букет з трояндами – бійцям аеропорту,

А в думах ритмом подиху шалених ГРАДів звук.

У небі, рванім кулями, відлуння свисту й тріску,

Туманом гніву лютого – в безодню полоса,

Під баштою нескорених – уламки обеліску,

І стеляться сніжинками в підніжжя небеса.

Тут все пропахло порохом, тут все полито кров’ю,

Вогнями честі й доблесті тут гартувалась сталь,

Тут атоми й молекули просякнуті любов’ю,

Тут славнем і молитвою оспівана печаль.

Колись сніги розвіються і стихне тиск аорти,

І суть нащадки вимолять з розстріляних грудей,

Та вічно нам лунатиме той спів з аеропорту,

Де чин творили Кіборги у образах Людей.

Вони постали каменем, як неприступна скеля,

На них залізом плавленим валились сотні тон,

Та їх кістки не тріснули – не витримала стеля,

Та дух їх не зламався – не витримав бетон!

©Василь КОВТУН

З метою виховання почуття патриотизму, пошани пам'яті ветеранів Другої світової війни, любові до України та рідного краю, гордості за подвиг свого народу, викладач історії та громадянської освіти ПТУ-2 м.Дніпро Берковська О.В. протягом грудня 2021 року організувала здобувачам освіти закладу музейні онлайн уроки-екскурсії "Друга світова війна. Від трагедії до пам'яті" від Національного музею історії України у Другій світовій війні. Зустрічі пройшли у режимі відеомосту Київ-Дніпро, де учні мали можливість відвідати музейні зали, дізналися про історичне значення виставкових експонатів, їх роль та долю в Другій світовій війні. Також, учні дізналися про українських Праведників народів світу, видатних льотчиків-героїв і про Україну, як одну з країн-засновниць ООН. Цікаво та пізнавально було працювати в новому форматі, набуваючи новий досвід. Окрема подяка Денисенко Олені, відділ просвітницьких проектів Національного музею історії України у Другій світовій війні.

10.01.2022 р.  в ПТУ №2  м. Дніпро  проведено Педагогічну раду, на якій розглянуті питання:

1. Аналіз навчально-виробничої діяльності  та навчально-виховної роботи за І семестр, завдання на ІІ семестр 2021-2022 н.р.;

2. Діяльність педагогічного колективу щодо практичного втілення інноваційних ідей, проведення психологічних, педагогічних та моніторингових досліджень, їх результативність;

3. Аналіз роботи з обдарованими учнями, участь в обласних та всеукраїнських конкурсах (олімпіадах) загальноосвітнього та профільного навчання;

4. Знайомство з новими надходженнями педагогічної та методичної  літератури.

Зі звітами виступили: керівник Зінченко В.Г., заступники директора з НВР Божко І.О., Бабіченко Н.В., старший майстер в/н Сиротченко О. В., методист Мазур І.Б., голови методичних об’єднань, бібліотекар Камлук А.В., інженер з охорони праці Федера Т.М.

На розгляд педагогічного колективу виступаючими були надані презентації, які продемонстрували динаміку навчальних досягнень здобувачів освіти І-ІІІ курсів за перше півріччя 2021-2022 н.р.

Голови м/к Столярова В.А., Назаренко Т.І., Сінкевич В.В. показали, як використовуючи участь здобувачів освіти в проектах МАН, залучити їх до активної пошукової та науково-дослідницької роботи, розвитку творчих здібностей. 

Педагогічна рада пройшла конструктивно, педагоги поділилися передовим досвідом, отримали нові ідеї для вдосконалення своєї професійної діяльності.

Зі звітами виступили: керівник Зінченко В.Г., заступники директора з НВР Божко І.О., Бабіченко Н.В., старший майстер в/н Сиротченко О. В., методист Мазур І.Б., голови методичних об’єднань, бібліотекар Камлук А.В., інженер з охорони праці Федера Т.М.

На розгляд педагогічного колективу виступаючими були надані презентації, які продемонстрували динаміку навчальних досягнень здобувачів освіти І-ІІІ курсів за перше півріччя 2021-2022 н.р.

Голови м/к Столярова В.А., Назаренко Т.І., Сінкевич В.В. показали, як використовуючи участь здобувачів освіти в проектах МАН, залучити їх до активної пошукової та науково-дослідницької роботи, розвитку творчих здібностей.

Педагогічна рада пройшла конструктивно, педагоги поділилися передовим досвідом, отримали нові ідеї для вдосконалення своєї професійної діяльності.

ped rada

ped rada1

ped rada2

Тиждень математики (13-17 грудня 2021 р.) пройшов за змішаною формою. 

З усного радіожурналу «Дивовижна математика», слухачі отримали інформацію з історії математики; дізналися про містику чисел та цікаві факти, які зуміли обчислити математики.

Засобами асинхронного зв’язку пройшов інтернет-челендж «Числа навколо нас». На платформі Classroom працювала творча майстерня «Малюємо по клітинках».

Свої математичні здібності, творчий потенціал, кмітливість, винахідливість, безмежне прагнення до перемоги та корпоративну культуру в повній мірі розкрили команди груп І курсу на очному «Математичному турнірі- 2021». У ході чесної і наполегливої боротьби у дев’яти конкурсах призові місця розподілилися наступним чином: І місце (29 балів) – команда групи № 5, ІІ місце (26 балів) –команди двох груп № 7 і  № 9, ІІІ місце (22 бала) – команда групи № 8.

Слухачам факультативного курсу «Підготовка до ЗНО з математики» викладачем Токар С.М. було запропоновано розв’язання 25 «життєвих» задач. Здобувачі освіти впевнено складали математичні моделі проблемних ситуацій, дібрали нестандартні способи їх вирішення.

Найактивніші учасники заходів, проведених у рамках предметного тижня  та переможці Математичного турніру відзначені подяками і солодкими призами.

Новорічні та різдвяні свята здавна вважались чарівними. Кожен народ має свої традиції за допомогою яких, як вважається, причаровується щастя на рік прийдешній.

Зимові канікули, красуня-ялинка, прикрашена кульками та гірляндами, подарунки, святковий настрій і, звичайно ж, новорічне чарівництво - все це очікує наших юнаків та дівчат, які навчаються у Професійно-технічному училищі №2 м. Дніпро.

Майбутні електрогазозварники та контролери у виробництві чорних металів виготовили елементи новорічного декору та  прикрасили їх, створивши оригінальну фотозону, де всі бажаючі можуть зробити селфі-фото.

З метою краще пізнати народні звичаї та традиції була проведена виховна радіогодина, під час якої пролунала розповідь про Андріївські вечорниці, святого Миколая, Новий рік, Різдво, Водохрещу – свята, які здавна шанували на Україні.

Також ведучі розповіли цікаві факти про новорічні свята не тільки в Україні, а і в різних країнах. На перервах з гучномовця лунали колядки, щедрівки та побажання щасливого Нового року! Все це створило чудовий святковий настрій!

nov tad1

nov trad2

25.11.2021 року  наше училище стало  учасником  міжміського форуму "Децентралізація управління у сфері професійної освіти: виклики та перспективи розвитку",де виступила І.В.Шумік та розповіла про проблеми та перспективи профтеху.

forum

23 листопада у другому турі Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури взяли участь здобувачки освіти Професійно-технічного училищі № 2 Окунь Поліна (група № 9 за професією "Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення") та Юрима Катерина (група № 3 за професією "Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення"). Олімпіада промайнула швидко. Тепер чекаємо результатів та продовжуємо брати участь у другому турі Всеукраїнських олімпіад з інших предметів!

v konkyrs1

 

 

21 листопада - День Гі́дності та Свобо́ди — свято в Україні, що святкується щороку на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). В цей день ми з повагою згадуємо патріотизм і мужність наших громадян, які восени 2004-го і восени-взимку 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору, шануємо пам’ять тих, хто віддав своє життя заради вільної України.

gidnosti svoboda

 
«Тиждень Писемності» в ПТУ № 2 м. Дніпро минув. Результатами стали надбані знання та можливість творити.
 
  • Переможцями 1 туру Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури стали: Окунь Поліна (гр.9, 1 курс )та Юрима Катерина (гр.3, 2 курс). Переможцями 1 туру Міжнародного мовного конкурсу імені Петра Яцика стали Кайструк Марія (гр.9,1 курс) та Чванько Руслана (гр.3, 2 курс).
  • 9 листопада до написання Радіодиктанту національної єдності традиційно долучилися здобувачі освіти та працівники училища.
  • Тест-гра «Я знаю українську мову» (https://forms.gle/5L8NHkNUJKBUmuKD8), розміщена на платформі Google Classroom привернула увагу здобувачів освіти трьох курсів. Найкращі результи отримали: Плетньов Дмитро , Пачкай Віталій, Гула Максим, Шабатенко Максим, Лада Сергій. Друге місце посіли: Юрима Катерина, Хвастов Єгор, Кайструк Марія.
  • test gra
  • Яскраві творчі роботи конкурсу постерів «Антисуржик» не тільки виявили креативне мислення, а й стали чудовою яскравою інформацією для всіх, хто бажає говорити чистою українською мовою.
  • surgik1
  • surgik2
  • Тиждень Писемності завершено, але здобування знань з української мови продовжується. 23 листопада переможці 1 туру Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури братимуть участь у 2 турі. Побажаємо їм натхнення та успіху!